24.06.2004 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropská unie otevře od července kvótu na dovoz tuňáka s polovičním clem

Kvótu pro dovoz konzervovaného tuňáka s dvanáctiprocentním clem otevře od prvního července do konce června příštího roku Evropská unie. Běžná sazba tohoto výrobku činí 24 procent. Zvýhodněné podmínky se budou týkat celkem 25 750 tun tohoto produktu s tím, že kvóta je otevřena pro všechny členské státy. Systém přidělení se zakládá na rychlém přihlášení do doby, než se kvóta vyčerpá, informovalo ministerstvo zemědělství.

Zájemci by měli co nejdříve kontaktovat pracovníky celních orgánů a vyplnit příslušné dokumenty, které umožňují dovoz v rámci preferenční kvóty, upozornilo ministerstvo. Celní správa odpovídá za předávaní těchto požadavků Evropské komisi. Dovozní kvóta bývá obvykle vyčerpána již v prvních dnech po jejím otevření, dodalo.
Objem 25 750 tun je rozdělen do čtyř částí. Pro dovozy z Thajska je určeno 52 procent z celkového množství, pro importy z Filipín 36 procent a z Indonésie 11 procent. Zbývající procento připadá na dodávky tuňáka z ostatních zemí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down