Evropská unie podpoří producenty mléka

Evropská unie bude muset znovu zavést podpůrná opatření pro producenty mléka. Česká republika jako předsednická země Evropské unie není z jejího záměru nadšená. Bude to ale nutné kvůli kritické situaci na trhu s mlékem, což by vedlo i ke snižování počtu dobytka. Uvedl to v Berlíně na zemědělském a potravinářském veletrhu Grüne Woche český ministr zemědělství Petr Gandalovič.

Podle Gandaloviče s obnovením exportních subvencí a intervenčních nákupů na trhu s mlékem souhlasí i evropská komisařka pro zemědělství Mariann Fischerová Boelová. Naznačila to už při zahájení agrárního veletrhu Grüne Woche, když řekla, že intervence pozastavené před více než rokem by se měly obnovit kvůli propadům cen mléka.
Gandalovič přítomnosti na berlínském veletrhu využívá k setkání se svými resortními kolegy z celé Evropy. O situaci na trhu s mlékem hodlá hovořit především s německou ministryní zemědělství Ilse Aignerovou. Důvodem je intenzivní obchod s mlékem mezi ČR a Německem. Ministr si uvědomuje, že ČR jako vývozce mléka je závislá na dobrých exportních podmínkách a trvalém odběru, jinak by vznikl na domácím trhu přetlak mléka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *