15.11.2000 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropská unie pomáhá infrastruktuře

Dne 15. listopadu 2000 byl slavnostně zahájen provoz železniční vlečky areálu česko-rakouského hospodářského parku v Českých Velenicích - Gmünd. Na výstavbě vlečky se finanční podporou v rámci programu přeshraniční spolupráce podílela Evropská unie, a to částkou 76 mil. Kč ( 2,16 mil. euro), což činí 73 % celkových nákladů stavby. Nová železniční vlečka bude sloužit hospodářskému parku, který se nachází na obou stranách hranice. Z tohoto důvodu bude mít kladný dopad na hospodářský rozvoj nejenom na jihu České republiky ale také v sousedním Rakousku.

Projekt zahrnuje výstavbu železniční vlečky v délce 3,6 km. Realizace tohoto projektu usnadní dopravu zboží a materiálu na obou stranách hranice a bude mít pozitivní dopad na životní prostředí. Zároveň přispěje k budoucímu rozvoji hospodářského parku. Investorem a příjemcem pomoci je “Hospodářský park České Velenice a.s.”, zhotovitelem je společnost “Železniční stavitelství Praha a.s.”.
Tento projekt byl spolufinancován z programu přeshraniční spolupráce Phare CBC, v rámci kterého byla k dnešnímu dni vyčleněna částka 6,6 mld. Kč (180 mil. euro) na investice v příhraničních okresech České republiky. Celkově bylo vyčleněno od roku 1990 z Programu Phare, včetně Phare CBC, na pomoc České republice při přípravě na vstup do Evropské unie více než přes 26 mld. Kč (720 mil. euro).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down