Evropský den ekologického zemědělství se bude slavit 23. září

Evropský parlament, Rada Evropské unie a Evropská komise, tři klíčové instituce EU, dnes podepsaly společné prohlášení, kterým oficiálně vyhlásily 23. září Evropským dnem ekologického zemědělství. Završeno tak bylo úspěšně úsilí ekologického hnutí v čele s IFOAM Organics Europe, aby Evropská unie institucionalizovala celoevropský Den ekologického zemědělství, který zmínila zavést v Akčním plánu pro rozvoj ekologického zemědělství zveřejněném v březnu letošního roku. Informuje o tom tisková zpráva České technologické platformy pro ekologické zemědělství (ČTPEZ).

Jan Plagge, prezident IFOAM Organics Europe, byl přítomen slavnostnímu podpisu a k iniciativě uvedl: "Evropský den ekologického zemědělství bude ideální příležitostí k bilancování toho, jak se Evropě daří dosahovat cíle 25 % ekologicky obhospodařované půdy do roku 2030, formovat trendy v poptávce spotřebitelů, zvyšovat povědomí o ekologickém zemědělství v celém dodavatelském řetězci a naplňovat aktivity Evropského akčního plánu pro ekologické zemědělství. Jako evropské ekologické hnutí se těšíme na spolupráci s příslušnými institucemi a zúčastněnými stranami a všemi členskými státy a regiony, aby byl tento Den ekologického zemědělství úspěšný."
Oficiální vyhlášení 23. září Dnem ekologického zemědělství v Evropské unii je dobrou příležitostí ke zviditelnění celého bio sektoru – příkladů dobré praxe, inovací a pokroku v ekologickém zemědělství. Letos proběhl jen menší zahajovací ceremoniál, ale v dalších letech Evropská komise plánuje tento den věnovat událostem, na nichž se bude diskutovat o ekologickém zemědělství, včetně konference, na níž se zhodnotí evropský Akční plán pro ekoligické zemědělství. Chybět nebudou slavnosti spojené s předáváním cen za ekologické zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down