09.06.2005 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropský parlament je proti zabavování alkoholu a cigaret dovážených ze zemí EU

Na návrh Evropské komise podpořil Evropský parlament (EP), aby orgány členských států nezabavovaly alkohol a cigarety dovážené z ostatních zemí EU. Zpravodaj EP Dariusz Rosati, bývalý polský ministr zahraničí, ve zprávě uvedl, že přeshraniční nákup výrobků je vlastní jednotnému trhu EU a má před sebou velkou budoucnost. Je zcela v souladu s pravidly, že kupující platí spotřební daň ve státě, kde výrobek koupil, a nikoli tam, kam ho dovezl.

Především britské pohraniční orgány prosluly tvrdým postupem proti osobám, kteří si z kontinentu vezou lacinější alkohol a cigarety. Je to dáno tím, že tyto výrobky jsou v Británii zatěžovány podstatně vyššími spotřebními daněmi. Dariusz Rosati soudí, že je třeba rychlé sladění spotřebních daní, aby se tyto situace neopakovaly.
Evropská komise loni označila britský postup za nepřiměřený. Zvláště jí vadilo zabavování zboží bez náhrady, často i s automobily, ve kterých je převáženo. Vyzvala britské orgány, aby v případech, kdy se prokáže úmysl zboží prodat, nařídily doplacení daně, ale upustily od konfiskací.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down