20.10.2006 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropští chovatelé ryb rokují v Praze

Na 60 představitelů z 27 evropských zemí se od pátku do neděle zúčastní zasedání prezidentů národních rybářských sdružení, které pořádá Federace evropských chovatelů ryb (FEAP). Tato akce se koná každoročně v některém z evropských měst, letos se poprvé uskutečňuje v Praze. Informovala o tom tisková mluvčí Ministerstva zemědělství Táňa Králová.

„Z našeho pohledu je důležité, že se na prezidentském zasedání projedná návrh novelizované směrnice o zdraví ryb,“ uvedla. V komisi pro životní prostředí budou na pořadu záležitosti související s využíváním vody k chovu ryb při hospodaření na rybnících a v rybochovných zařízeních. V neposlední řadě nelze opomenout ani problematiku sladkovodních ryb na evropských trzích včetně zpřesnění produkčních údajů a farmářských cen ryb v členských zemích FEAP.
FEAP je nevládní mezinárodní organizace, která shromažďuje statistiky o výrobě a hodnotě ryb. Svým členům dává v předstihu k připomínkování všechny unijní rybářské materiály dříve než jsou projednávány v příslušných unijních orgánech. Rybářské sdružení ČR je členem FEAP od roku 1995.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down