24.06.2002 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropští inspektoři na kontrole v ČR

V rámci pravidelných kontrolních návštěv v zemích ucházejících se o vstup do EU působí ve dnech 24. až 28. června 2002 v České republice skupina čtyř inspektorů z Food and Veterinary Office (Úřad pro potraviny a veterinářství) se sídlem v Dublinu. Informoval o tom tiskový mluvčí MZe Pavel Kovář.

Experti tohoto pracoviště Evropské komise se zaměří na kontrolu systémů bezpečnosti potravin rostlinného původu v tuzemsku, počínaje způsobem odběru vzorků a metodami laboratorního zkoušení nezávadnosti, přes kontrolu v obchodě, ve výrobě a nakonec i v zařízeních společného stravování. Inspektoři prověří úroveň prováděných kontrol a stupeň harmonizace české legislativy s právními předpisy platnými v EU v oblasti nezávadnosti potravin. Dozorovými orgány, jejichž práce se v těchto dnech octne pod přísným zrakem dublinských expertů jsou Česká zemědělská a potravinářská inspekce a orgány ochrany veřejného zdraví, dříve známy jako hygienická služba. Na závěr své týdenní mise vypracují inspektoři hodnotící zprávu, která bude poskytnuta České republice, Evropské komisi a členským státům unie.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down