20.10.2004 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropští inspektoři zkontrolovali firmy Kliment a Pragolaktos

Inspektoři Evropské unie začali včera v Praze s prověrkou potravinářských závodů. Jak řekl mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben zvolili si jeden masný závod a jednu mlékárnu. Šlo o o uzenářskou firmu Kliment a mlékárnu Pragolaktos. Obě firmy se k návštěvě kontrolorů nechtěly vyjadřovat.

Firmu Kliment inspekce z Bruselu navštívila již v lednu. Podle ředitele Městské veterinární správy v Praze Antonína Kozáka začali inspektoři s kontrolou v jedenáct hodin dopoledne a skončili kolem páté večer, přičemž každému z obou podniků věnovali asi tři hodiny. "Závěry budou v pátek," řekl Kozák s tím, že nyní výsledky nechce komentovat.
Dnes inspektoři pokračovali na Plzeňsku a ve čtvrtek ve přijedou do středních Čech. Podniky, které navštíví, si vybírají sami. Do pátku, kdy pětidenní mise skončí, mohou prověřit nejvýše 15 provozů, odhadl dříve mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben. Dvoučlenná inspekce si vedle závodů na maso a mlékáren hodlá prohlédnout také provoz zpracovávající zvěřinu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down