10.05.2001 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Export Kosteleckých uzenin letos roste

Akciová společnost Kostelecké uzeniny vyvezla za čtyři měsíce letošního roku maso a masné výrobky za 123,2 miliónu korun. Přitom export firmy za celý loňský rok činil zhruba 150 miliónů korun. Potvrdil to ekonom společnosti Libor Holub.

Téměř polovinou se letos na exportu podílí drůbeží maso a více než třetinu vývozu tvoří vepřové. Firma také vyváží konzervy, uzeniny a hovězí maso. Většina letošního exportu směřuje zatím do zemí EU, zejména do Německa, Nizozemí a Dánska.
Zájem o naše výrobky ze strany západní Evropy stále trvá, výrobní kapacity, zejména v drůbeži, pracují naplno," poznamenal Holub. Firma podle něho chystá během léta jejich posílení, aby se export mohl ještě zvýšit. "Měla by se zvýšit kapacita na porcování drůbeže při využití stávajících možností, bez větších investic," popsal Holub záměry firmy. Kostelecké uzeniny získaly certifikaci veterinární a fytosanitární sekce Evropského společenství pro vývoz hovězího a vepřového masa do zemí EU v roce 1996. O rok později obdržely i certifikát na vývoz drůbežího masa. Kostelecké uzeniny utržily za první čtyři měsíce letošního roku 1,2 miliardy korun, přičemž loňské celkové tržby činily 3,5 miliardy korun. Základní jmění společnosti, která zaměstnává okolo 1350 pracovníků, činí 151,523 miliónu korun. Majoritním vlastníkem je se 74 procenty akcií skupina 230 zaměstnanců, sdružených v obchodním družstvu Maso uzeniny.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down