Expozice České republiky na veletrhu v Berlíně má podpořit zemědělský export

Odborníkům i veřejnosti je určen mezinárodní veletrh potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche 2016, který dnes začal v Berlíně. Výstavy, která se poprvé konala před devadesáti lety, se tradičně s národní expozicí účastní i Česká republika. Pro vystavovatele je účast na tomto veletrhu prestižní záležitostí, často je místem setkávání nejvyšších představitelů agrárního sektoru zemí západní, střední i východní Evropy. Informoval o tom mluvčí ministerstva zemědělství Hynek Jordan.

„Mezinárodní veletrhy a výstavy jsou jedinečnou příležitostí pro prezentaci firem, rozvoj obchodních vztahů a získání nových obchodních partnerů. Svojí účastí na nich se snažím hledat proexportní možnosti a zprostředkovat následná jednání,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka, který si dnes veletrh v Berlíně prohlédl.

V expozici České republiky pod patronací ministerstva zemědělství vystavuje například firma Indiana, s. r. o., , Farma rodiny Němcovy a producent ovocných destilátů Rudolf Jelínek, a. s.

Stánek ministerstva je místem jednání zahraničních delegací, setkání se zástupci zahraničních a domácích firem, zástupců veletržních správ, marketingových agentur, svazů a organizací činných v agrárním a potravinářském sektoru. Návštěvníci zde mohou získat různé publikace, zejména aktualizovanou verzi katalogů kontaktních adres resortu zemědělství v ČR a kontaktních adres výrobců v potravinářském průmyslu.

Letošního veletrhu Internationale Grüne Woche se účastní zhruba 1600 vystavovatelů ze 70 zemí, každoročně ho navštíví více než 415 tisíc návštěvníků.

Výstava je zaměřena v oblasti potravinářství na prezentaci gastronomie, na čerstvé produkty, ryby, maso, mléčné výrobky, výběr vín z různých zemí, piva a alkoholické nápoje. Internationale Grüne Woche představuje také nové trendy v potravinářství a biopotraviny. Součástí výstavy je lesnictví a myslivost, přehlídky hospodářských zvířat, prezentace zahradnictví a květinářství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down