Expozice Státního zemědělského intervenčního fondu poprvé na Zahradě Čech

Od 15. do 23. září se koná na Litoměřickém výstavišti výstava Zahrada Čech. Veletrh je zaměřen na zahrádkáře, zemědělce, chalupáře, kutily a milovníky přírody vůbec. Každoročně jej zhlédne přes 80 tisíc osob. Zahrada Čech získala již podruhé ocenění Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Bohatou nabídku letos poprvé rozšíří i expozice Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), kde návštěvníci získají informace k dotačním titulům, ale také mohou ochutnat výrobky oceněné značkou Klasa nebo Regionální potravina. Uvedla to tisková mluvčí SZIF Vladimíra Nováková.

Celý areál je rozdělen do několika sekcí, hlavní expoziční část výstavy se nachází v sektorech A a B. Zahrada Čech nabídne tradiční prodejní sortiment: sazenice, ovocné stromky i okrasné stromky, květiny, trvalky, bylinky, ovoce, zelenina, cibuloviny, bonsaje, skleníky, novinky v zahradní technice od sekaček a křovinořezů po pily, rekultivátory, traktůrky nebo kompostéry, zahradní nábytek, domácí potřeby a podobně.

V den zahájení výstavy odstartuje SZIF spolu s Ministerstvem zemědělství slavnostní program udílení cen Regionální potravina Ústeckého kraje. Jedná se o region, kde se o značku kvality v rámci celé České republiky uchází již tradičně největší počet výrobků. Letos jich bylo 224 od 43 výrobců, největší zájem byl v kategorii Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas. Z devíti kategorií našlo své vítěze osm z nich. Státní zemědělský intervenční fond má také v Litoměřicích co nabídnout. První víkend výstavy  (15.–17. září) budou kolegové z RO Ústí nad Labem podávat informace k dotacím a činnosti fondu. Návštěvníci se ve stánku v pavilonu S seznámí s výrobky oceněnými značkou Klasa a Regionální potravina a zároveň je budou smět na místě i ochutnat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down