Expozice v botanické zahradě ukáže život včel

Botanická zahrada v pražské Troji připravila novou interaktivní expozici, která zábavnou formou ukazuje život včel v české krajině, výrobu medu a zajímavosti o medonosných rostlinách. Návštěvníci ji mohou podle autorů vnímat všemi smysly. Součástí expozice je zahrada, ovocný sad, rozkvetlá louka nebo domek včelaře.

"Hlavní myšlenkou je ukázat návštěvníkům botanické zahrady život včel a medonosné rostliny v české krajině. Expozice zaujme jak širší odbornou veřejnost, tak počínající včelaře, školáky a děti," uvedl v tiskové zprávě pověřený ředitel Botanické zahrady hlavního města Prahy Bohumil Černý.
Nový areál věnovaný včelám a rostlinám, které opylují, leží na východní straně trojského svahu. Expozice je rozdělena na dva naučné okruhy. První se zaměřuje na způsoby opylování a přibližuje je na stanovištích typických pro českou krajinu, ať už to je rodinná zahrada, vřesoviště, les, ovocný sad, pole a louka. Druhý okruh pomocí interaktivních prvků seznamuje návštěvníky se životem včel.
"Přejeme si, aby naše expozice návštěvníky pobavila a aby si ji užili a zažili opravdu všemi smysly. Těšit se mohou na rozkvetlou louku i pestré pole osázené medonosnými rostlinami, na důmyslné dřevěné hry a hříčky ze včelího světa i na staré úly včetně slaměné košnice, ve které se mohou zaposlouchat do zvuků z včelího úlu," dodala Jarmila Skružná z botanické zahrady.
V ovocném sadu najdou návštěvníci staré odrůdy jabloní nebo další zapomenuté teplomilné druhy ovocných stromů – mandloně, morušovníky nebo netradiční kříženec jeřábu a hrušně – hruškojeřáb. V Troji vzniklo i nově založené maliniště s více než deseti odrůdami maliníku a ostružiníku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down