Falšované rybí prsty obsahovaly méně masa

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uložila společnosti AHOLD Czech Republic opatření, aby stáhla ze všech svých provozoven na území České republiky falšovanou potravinu Tiko Fish Fingers ve spotřebitelském balení 250 g z Polska. Důvodem je nižší obsah masa z mořských ryb, než uvádí výrobce na obalu. Informoval o tom mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Na obalu potraviny výrobce uvádí minimální obsah masa z mořských ryb 36 %, laboratorní analýza však potvrdila obsah rybího masa maximálně 26,9 % hmotnosti výrobku. Výrobek Tiko Fish Fingers je označen s datem minimální trvanlivosti do 02 2015, výrobce Frosta Sp. z. o o.ul, Witebska 63, 85-778 Bydgoszcz, Polsko.

Tím, že prodejce nabízel potravinu, která spotřebitele informacemi na obalu uvádí v omyl, porušil evropské nařízení č. 178/2002 a inspekce proto uložila provozovateli neprodleně stáhnout nevyhovující potravinu z tržní sítě. S kontrolovanou osobou zahájí správní řízení o uložení sankce. Při došetřování případu vyplynulo, že do oběhu bylo dodáno celkem 17 920 kusů spotřebitelských balení závadné potraviny a prodejce stáhl 414 kusů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *