Falšovanému džemu chyběla třetina ovoce

Stání zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti NORMA k. s., aby ze všech poboček řetězce Norma stáhla nevyhovující potravinu Sauerkirsche konfitüre extra, respektive višňový džem extra, s označením data minimální trvanlivosti do 11. 6. 2017, Vyrobeno pro NORMA,D-90257 Nürnberg, země původu: Německo. Informoval o tom mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Označení potraviny „extra džem“ je zákonný název chráněný vyhláškou č. 157/2003 Sb., která zde stanovuje minimální podíl ovocné složky na 45 % obsahu balení, výrobce zároveň na obal uvedl informaci "vyrobeno z 45 g ovoce na 100 g". Laboratorní analýza ale v předmětné šarži džemu stanovila podíl ovocné složky pouze na 30,6 % a informace na obalu uváděla spotřebitele v omyl.

Na základě uvedeného zjištění SZPI nařídila, aby prodejce neprodleně stáhl předmětnou šarži džemu z celé své tržní sítě a inspekce s kontrolovanou osobou zahájí správní řízení o uložení pokuty.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down