04.04.2003 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

FAO očekává růst produkce obilí

Světová produkce obilí se v letošním roce zvýší o 62 milionů na 1,895 miliardy tun. Zásoby se však mají výrazně snížit. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnila Organizace pro výživu a zemědělství při OSN (FAO).

Produkce pšenice i hrubozrnných obilovin se má letos zvýšit shodně o čtyři procenta, produkce pšenice přitom dosáhne 591,5 milionů tun a hrubozrnných obilovin 908 milionů tun, dodala FAO. Sklizeň rýže stoupne o dvě procenta na 395 milionů tun. Organizace však snížila výhled spotřeby obilovin pro rok 2002/2003. Spotřeba má být o něco nižší než v předchozím roce vlivem nižší potřeby krmiv. Výrazně se však zvýší čerpaní ze zásob a celosvětové zásoby obilí letos klesnout o téměř 108 milionů tun. FAO dodala, že světové ceny většiny obilovin jsou i nadále pod tlakem k poklesu. K dalšímu zlevnění přispívá i výhled dobré úrody v roce 2003. Dodávky obilí v rámci potravinové pomoci v roce 2001/2002 klesly na 7,4 milionu tun, což je o 2,2 milionu tun méně než v předchozí sezoně

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down