03.01.2005 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

FAO zjišťuje důsledky katastrofy v Asii na zemědělství

FAO - Organizace pro výživu a zemědělství studuje dopad ničivých vln tsunami v jižní Asii na zemědělství a rybolov této oblasti. Pracovníci FAO chtějí na místě určit rozsah okamžité nutné pomoci v koordinaci a zkoumají i možnosti dlouhodobého oživení postižených společenství.

Zvláště těžce byly zasaženy oblasti živící se rybolovem. FAO konstatovala, že ztráta lodí a rybářských potřeb bude znamenat ztrátu živobytí zvláště pro domácnosti chudých rybářů. Ti nebudou schopni svá zařízení nahradit a bez pomoci ani nebudou mít
dostatek potravin.
V zemědělství je hlavním úkolem pomoci při obnově produkce. Týká se to zajištění dodávek semen, hnojiv, nástrojů, drobného hospodářského zvířectva a pomoci při rekonstrukci infrastruktury, například zavlažovacích systémů nebo tržních a skladovacích struktur.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down