28.06.2001 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Farmářské ceny na Slovensku vzrostly

Ceny zemědělských výrobců se v letos v květnu na Slovensku meziročně zvýšily o 8,6 % (v dubnu to bylo o 8,7 %). Ceny živočišných výrobků se přitom v květnu ve srovnání se stejným měsícem loňského roku zvedly o 6,6 %. Daleko výraznější byl meziroční růst cen rostlinné produkce, který dosáhl 28,1 %. Podle Slovenského statistického úřadu se na růstu cen živočišné produkce podílely zejména ceny jatečné drůbeže (zvýšily se o 13,6 %) a jatečných prasat (o 12,8 %).

Meziročně vzrostly také ceny syrového kravského mléka (o 3,4 %), ceny jatečného skotu (o 3 %) a hrudkového ovčího sýra (o 2,1 %).
Na růstu cen rostlinných výrobků se podílely hlavně obiloviny, které v průměru zdražily o 36 %. O 5,3 % stouply ceny olejnin o 5,3 a o 3,9 % luštěnin. Naopak ceny pozdních konzumních brambor klesly o 45,8 % a zeleniny o 2,7 %.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down