Farmářské slavnosti startují

O nadcházejícím víkendu odstartuje na farmě Zdeňka v Hustopečích nad Bečvou v Olomouckém kraji čtvrtý ročník farmářských slavností. V jejich rámci se postupně veřejnosti představí pětice farem. Slavnosti mají podpořit české zemědělství, představit lidem alternativní možnost nákupu potravin a ukázat dětem, jak domácí hospodářství vypadá. Na tiskové konferenci to uvedli zástupci ministerstva zemědělství.

Celodenní akce pro rodiny s dětmi se uskuteční na vybraných hospodářstvích, která uspěla v soutěži Farma roku každoročně pořádané Asociací soukromého zemědělství (ASZ). Loňský ročník navštívilo celkově přes 20 tisíc lidí. Ministerstvo cyklus letos podpoří bezmála pěti miliony korun.  "Rodinné farmy jsou dnes schopny nabídnout nejenom základní komoditu,  jako je obilí a mléko, jsou ale schopné jít do finálních výrobků, nabízet kvalitní mléčné a masné výrobky, ovoce či zeleninu," uvedl ministr Marian Jurečka. Slavnosti mají lidem také ukázat moderní zázemí dnešních farem.
"Pro nás je důležité, aby už děti měly možnost se podívat na zemědělství jako na obor, který je perspektivní," podotkl ministr s tím, že až do konce jeho života bude spotřeba potravin ve světě společně s růstem počtu populace stoupat. Zemědělství a produkce potravin mají proto do budoucna růstový potenciál. Návštěvníci slavností budou přímo na farmách moci ochutnat tamní potravinářské výrobky. Součástí bude farmářský jarmark, zookoutek, který představí dětem hospodářská zvířata nebo kulinářská show. Pro děti jsou připraveny také kvízy a různé hry jako například simulátor dojení krávy, lukostřelba či hod lasem na panáka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down