31.08.2000 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fencl bude jednat o agrárním obchodu s Ruskem

Ministr zemědělství Jan Fencl bude dnes v Praze jednat o možnostech zvýšení vzájemného agrárního obchodu s ministrem zemědělství a spotřebního trhu Sverdlovské oblasti Ruské federace Sergejem Michajlovičem Čemezovem. Uvedl to mluvčí MZe Pavel Kovář.

Podle Kováře v posledním období klesl agrární obchod mezi ČR a Ruskem na polovinu z 3,216 miliardy korun v roce 1998 na 1,747 miliardy loni. Na vývozu do Ruska se v loňském roce nejvíce podílelo mléko, vejce a med, tuky a oleje a přípravky z obilí. Naopak Rusko do ČR dováží hlavně ryby a korýše, potravinářské přípravky a přípravky z masa a ryb.
Ministr Čemezov by měl jednat také s náměstkem českého ministra zemědělství Tomášem Zídkem a navštívit rovněž obchodní společnost Milkpol, která dodává mléčné tuky na Ural. V pátek by si měl Čemezov prohlédnout Národní hřebčín v Kladrubech a navštívit mlékárnu PML Promil Nový Bydžov, návštěvu ČR má ukončit v neděli.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down