30.06.2000 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fencl bude žádat kvótu 150 tisíc hl pro dovoz červeného vína

Otevření celní kvóty 150 tisíc hektolitrů pro dovoz červeného vína v nádobách o obsahu převyšujícím dva litry se sníženou celní sazbou 25 procent navrhne ministr zemědělství Jan Fencl na pondělním jednání vlády. Týdeník Zemědělec o tom dnes informoval tiskový mluvčí MZe Pavel Kovář.

Důvodem je malá produkce vína v ČR, která nestačí pokrýt tuzemskou spotřebu zpracovatelských podniků. Případný dovoz by byl uskutečněn ze Slovenska. V letošním roce byla celním sazebníkem kvóta pro dovoz vína stanovena na 91 905 hektolitrů s 25procentní sazbou cla. Vyčerpána však byla již 3. ledna. Nyní dovoz červeného vína podléhá 75procentnímu clu. Na vyrovnání bilance vína je potřeba dovoz 150 tisíc hektolitrů. O tento objem dovozu žádala ČR v rámci celní unie Slovenskou republiku, která s ním souhlasila.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down