07.09.2000 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fencl je s jednáním o rozpočtu spokojen, ale chce více

Původní návrh rozpočtu kapitoly ministerstva zemědělství (který dalo ministerstvo financí a s nímž MZe silně nesouhlasilo) pro příští rok se po včerejším jednání o rozpočtu zvýšil o 3,5 miliardy korun včetně zvýšení prostředků SZIF a činí tak téměř15,5 miliardy korun. Prostředky SZIF se zvětšily o 1,2 miliardy korun a nyní činí 2,8 miliardy korun. Uvedl to dnes při Dnech českého strakatého skotu v Radešínské Svratce ministr zemědělství Jan Fencl.

"Jsem přesvědčen o tom, že konečná pozice resortu musí být ještě výrazně lepší, než jakou zatím předložil do vlády ministr financí," řekl Fencl s tím, že jeho ministerstvo bude do termínu hlasování o rozpočtu dvoustranně vyjednávat o jeho zvýšení. "Nezbytné bude další zvýšení rozpočtu o 1,4 až 1,5miliardy korun, což umožní udržet nastavené trendy v souladu s agrární politikou," dodal Fencl.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down