08.03.2001 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fencl odmítl požadavek kompenzace ztrát v důsledku BSE

Ministr zemědělství Jan Fencl ve svém dnešním vystoupení na 8. sněmu AK ČR odmítl požadavek chovatelů skotu, aby jim stát kompenzoval ztráty způsobené poklesem odbytu hovězího masa a jeho cen, který má na svědomí panika kolem BSE.

Podle Fencla nyní stát pomáhá chovatelům skotu především při exportu hovězího masa, o které není na tuzemském trhu zájem. "Žádná kompenzace (chovatelům skotu) není v tuto chvíli na pořadu dne. Prvořadé je nyní ochránit území ČR před touto a dalšími chorobami. Do toho investujeme všechny naše schopnosti včetně vyjednávacích na úrovni EU. Až se nám to podaří, pak můžeme debatovat o čemkoliv," uvedl Fencl. Pokles spotřeby hovězího masa je v ČR podle něj výrazně vyšší než v zemích EU. "Podle posledních průzkumů klesla v EU spotřeba hovězího masa o 27 procent, v ČR však za poslední dva měsíce o 40 procent," řekl. Hlavní pomocí chovatelům skotu je nyní podle Fencla podpora exportu hovězího masa.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down