13.09.2000 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fencl přijal bävorského ministra zemědělství

Ministr zemědělství České republiky Ing. Jan Fencl dnes přijal bavorského státního ministra výživy, zemědělství a lesnictví pana Josefa Millera. Stěžejním tématem při jednání ministrů byla otázka vývoje společné zemědělské politiky Evropské unie a vstupu České republiky do Evropské unie.

Oba ministři se shodli na řadě společných témat, především na společném náhledu na zemědělskou politiku evropského typu. Ministr Miller ocenil úroveň dosavadní spolupráce, která mezi Českou republikou a Bavorskem trvá oficielně už 8 let a vyslovil přání, aby byla i v budoucnu zachována. Spolupráce probíhá např. mezi všemi našimi vysokými školami, některými výzkumnými ústavy a středními školami a příslušnými partnery na bavorské straně. Jde především o oblasti výzkumu živočišné a rostlinné výroby, v oblasti ekologického hospodářství, rozvoje venkovského prostoru a odborného vzdělávání.
Ministr Miller vyzdvihl spolupráci vedení našeho Šumavského národního parku s jejich Národním parkem Bavorský les, společnou účast České republiky a spolkové země Bavorska na projektu INTERREG III., prezentovaný z naší strany jako projekt CBC Phare.
Příští týden proběhne ve Spolkové republice Německo konference ministrů zemědělství všech spolkových zemí za účasti spolkového ministra zemědělství Karla Heinse Funkeho. Hlavním tématem konference bude otázka přijetí kandidátských zemí do Evropské unie. Bavorský ministr Miller, který konferenci předsedá vyjádřil svou podporu vstupu kandidátských zemí po skupinách, podle jejich připravenosti s tím, že Česká republika figuruje ve skupině zemí s nejbližším termínem vstupu. Bavorský ministr vyjádřil obavy, zda by vstup všech kandidátských zemí v jednom termínu nebyl příčinou financování společné zemědělské politiky na úkor současných členských států.
Ministr Fencl představil zemědělství České republiky, jeho připravenost na vstup do Evropské unie a ocenil podporu a zájem bavorského ministra Millera.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down