18.10.2000 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fencl se zítra setká se zástupci JčM

Zástupci Státního zemědělského intervenční fondu (SZIF), a.s. Jihočeské mlékárny (JčM) a zemědělců se ve čtvrtek setkají za účasti ministra zemědělství Jana Fencla. Podle ministrových slov tak chce MZe projevit vůli a dohodnout se na splácení dlužné částky JčM vůči fondu podle splátkového kalendáře.

Důvodem setkání je podle Fencla snaha udržet stabilitu trhu s mlékem, protože JčM zaujímají na tuzemském trhu velký podíl a sankce vůči nim by postihla celé mlékárenské odvětví. Fencl však v žádném případě, jak řekl, nehodlá diskutovat o změně rozhodnutí SZIF, podle nějž musí JčM zaplatit pokutu. Mlékárny, které porušily platné zásady regulace trhu mléka, mají vrátit státní peníze, které podle nálezu Nejvyššího kontrolního úřadu čerpaly neoprávněně, a zaplatit smluvní pokutu 0,1 procenta z dlužné částky za každý den. V případě, že ani po čtvrtečním jednání se mlékárny s fondem na zaplacení dluhu nedomluví, bude SZIF, jak již jednou rozhodl, dlužnou částku i s úroky vymáhat soudní cestou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down