28.05.2000 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fencl soutěžil v sečení kosou

Již 6. mistrovství České republiky v sečení kosou „Sekáč 2000“ spojené s chovatelským dnem a přehlídkou zemědělské techniky zahájil v sobotu 27. května ve Žďáře nad Sázavou ministr zemědělství Jan Fencl. Ten se také hned v úvodu utkal v sečení s předsedou Pozemkového fondu ČR Josefem Miškovským, poslancem Jiřím Havlíčkem a Gabrielem Večeřou, ředitelem společnosti Agro Měřín. Posledně jmenovaný také hladce zvítězil. V samotné soutěži se pak stal Sekáčem roku 2000 Roman Mašek z Velkého Meziříčí

Ten i přes trestné body posekal ve finále tálek 3,7 x 56 m. nejlepším časem 11 min a 13 sekund. Získal tak putovní pohár a jako cenu od sponzora rotační sekačku. Jen o málo později dosekal František Mitiska, Sekáč roku 1999, který tak vybojoval vítězství v kategorií veteránů. Absolutní vítězkou v ženské soutěži se stala Ludmila Beranová, která si ze Žďáru odvezla pohár ministra zemědělství a také hodnotné ceny. Ač nedosáhla nejlepšího času, díky kvalitě poseku si titul plně zasloužila.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down