09.01.2001 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fencl: Tržní řády zajistí stabilitu trhu

Tržní řády, z nichž letos vstoupí v platnost tržní řád mléka a cukru podpoří příjmy zemědělců a přinesou stabilitu na trhu s těmito komoditami. Na semináři k letošní zemědělské politice, který pořádalo vydavatelsví týdeníku Zemědělec, to dnes řekl na Pražském hradě ministr zemědělství ČR Jan Fencl.

Podle Fencla by bez zavedení produkčních kvót, k němuž má dojít letos v dubnu, byla produkce mléka v České republice pro zemědělce riziková. Navíc kvóty podle jeho slov zajistí, že se mléko nebude produkovat tam, kde jsou pro jeho produkci nevýhodné podmínky. V blízké budoucnosti čeká zavedení pravidel například pro případné intervence na trhu másla a sušeného a odstředěného mléka. Podporovány budou i environmentální služby například ekologické zemědělství. To by mělo pokrývat zhruba 130 tisíc hektarů půdy, což představuje tři až čtyři procenta veškeré zemědělské půdy v ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down