23.04.2007 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fernety ze Stocku Plzeň míří do Austrálie

Zahraniční odbytiště společnosti Stock Plzeň – Božkov se rozrostla o doposud nejvzdálenější teritorium – Austrálii. Agroweb o tom informoval Jiří Janoušek z agentury 4Jan, která Stock Plzeň mediálně zastupuje.

Koncem minulého týdne přistála v jihoaustralském přístavu Adelaide zaoceánská obchodní loď, která ve svých útrobách skrývala mimo jiné kontejner s dodávkou Fernetu Stock a Fernetu Stock Citrus pro tamní milovníky hořkých a bylinných lihovin.
„Australský trh je velmi náročný, ale také velmi perspektivní. Zájem o naše výrobky zde totiž může podpořit silná komunita emigrantů ze socialistického Československa. Navíc v současné době jezdí do Austrálie mnoho mladých lidí z Česka studovat, pracovat nebo cestovat,“ uvedl ředitel prodeje a marketingu Stocku Plzeň Richard Švéda.
Obchodním parnetrem Stocku Plzeň v Austrálii je společnost Beach Avenue Wholesalers, která se zaměřuje na dovoz piva, vína a lihovin z Evropy. Nynější dodávka přitom navazuje na „testovací“ zásilku produktů z předloňského roku, při níž Stock Plzeň Australanům představil také například Vodku Amundsen či Slivovici Stock.
Klíčovým exportním trhem Stocku Plzeň zůstává nadále Slovensko, kam firma prostřednictvím své dceřiné společnosti Stock Slovakia vyváží zhruba 11 procent produkce. Produkty Stocku Plzeň však již ochutnali zákazníci v řadě dalších zemí – například ve Spojených státech amerických, Rusku, Španělsku, Slovinsku, Řecku, Finsku, Thajsku či Vietnamu. Vývoz na Slovensko a do třetích zemí v loňském roce dosáhl zhruba 2,8 milionu litrů lihovin a v letošním roce se odbyt v zahraniční vyvíjí mimořádně příznivě. Jen exporty Stocku Plzeň do třetích zemí se za leden až březen oproti stejnému období minulého roku zdvojnásobily.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down