Festival dokumentů o potravinách a zemědělství

Dnes začíná na České zemědělské univerzitě v Praze-Suchdole další ročník filmového festivalu o vědě Life Science Film Festival (LSFF – www.lsff.cz). Do čtvrtka 19. října nabídne řadu projekcí nejnovějších snímků zabývajících se kvalitou potravin, životního prostředí, přiblíží výzkum čerstvých držitelů Nobelovy ceny a nabídne řadu přednášek a besed. Festival opět představí více než sto třicet nových dokumentárních snímků, uvede besedy s filmaři, odborníky i významnými osobnostmi veřejného života a nabídne další doprovodné akce. Odborná porota bude vybírat z více než 40 soutěžních snímků a rozhodne o udělení devíti festivalových cen.

Slavnostní zahájení týdenního festivalu se uskuteční v pondělí 15. října v 15 hodin v Kruhové hale ČZU. Ve středu 17. října od 15. hodin bude promítán film „Ta naše povaha česká – Kde je ta země mléka a strdí?“, po jehož skončení proběhne diskuse k potravinové bezpečnosti. Za ASZ se jí zúčastní předseda Josef Stehlík, dalšími diskutujícími budou za ČZU Josef Pulkrábek a Jan Vašák a za ZS ČR Martin Pýcha. Tomáš Sedláček mezi vírou a vědou
Slavnostní vyhlášení festivalových cen za účasti filmových tvůrců a dalších hostů včetně představitelů veřejného života proběhne 17. října od 17.00 v aule ČZU.
Festival je určen pro širokou veřejnost a je přístupný zdarma. Kompletní informace na www.lsff.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *