12.10.2000 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Finové jsou pro stejná práva a povinnosti všech členů Unie

Finsko prosazuje princip stejných práv i povinností pro nynější i nové členy Evropské unie. Při jednání devítičlenné delegace finských poslanců s představiteli Agární komory ČR tento týden to potvrdil Timo Kalli, předseda parlamentního výboru pro zemědělství a lesnictví.

„Stejně jako velvyslanec Finska v ČR Risto Rännäli zdůraznil nezbytnost sjednotit názory všech nevládních zemědělských organizací, prosazovat požadavky u našich vyjednavačů a trvat na nich,“ uvedl po schůzce tajemník AK Jan Záhorka. Jak dodal, poslanci se zajímali především o naši přípravu na vstup do EU a názory zemědělců, o obavy z nerovnoprávného postavení po přičlenění k Unii. „Naše obavy, včetně názorů na kompenzační platby, si nechali podrobně vysvětlit,“ poznamenal Záhorka. Představitelé AK opět uplatnili požadavek, aby Unie jako předvstupní pomoc nesubvencovala export přebytků do ČR. Na dotovaném exportu vepřového masa dokreslili, jak rozvrátil český trh. Finové nabídli představitelům komory předání pětiletých zkušeností z členství v EU, včetně zkušeností z vyjednávání před vstupem do EU před pěti lety.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down