25.09.2000 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Finské investice do ČR

Finský ministr zemědělství a lesnictví Kalevi Hemilä jednal v pátek v Praze s ministrem zemědělství Janem Fenclem o možnostech vstupu finských investorů do České republiky. Jednání se týkalo také zkušeností Finska z negociačního procesu před vstupem do Evropské unie, zkušeností s nadnárodními obchodními řetězci, ochranou vnitřního trhu a kvalitou potravin.

Podle Jiřího Felčárka z tiskového oddělení MZe se Fencl také informoval o formách podpory mladým a začínajícím zemědělců ve Finsku, o praktických zkušenostech se zaváděním tržních pořádků, zejména u mléka, cukru a škrobu a o programu rozvoje finského venkova. Návštěvu ČR ukončil finský host v sobotu.
Loni dosáhl obrat vzájemného agrárního obchodu Finska a ČR 253,2 milionu korun, přičemž export ČR se na něm podílel 77 miliony. ČR do Finska vyváží především pivo, chmel a víno, Finsko do ČR dováží hlavně destiláty, čokoládu a potravinářské přípravky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down