21.09.2000 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Finský ministr v Praze

Ministr zemědělství a lesnictví Finska Kalevi Hemilä bude v Praze jednat s ministrem zemědělství Janem Fenclem o programu SAPARD, produkčních kvótách a činnostech odbytových organizací. Uvedlo to tiskového oddělení MZe.

Návštěvu, která oficiálně začne zítra, ukončí Hemilä v sobotu večer. Česká strana by podle MZe uvítala informace o formách státní podpory ve Finsku. "V oblasti produkčních kvót zajímají ČR praktické zkušenosti Finska se zaváděním tržních pořádků zejména u mléka a škrobu," uvedl Jiří Felčárek z tiskového odboru MZe. Důležitý je i systém administrace kvót,dovozních a vývozních licencí, skládání kaucí, kompetence a systém spolupráce s finančními a celními institucemi.
V loňském roce činil obrat vzájemného agrárního obchodu Finska a ČR 253,2 milionu korun, přičemž export ČR se na něm podílel 77 miliony korun. Česká republika do Finska vyváží především pivo, chmelové šištice a víno, zatímco Finsko do ČR dováží hlavně destiláty, čokoládu a potravinářské přípravky. Od ledna do června letošního roku vyvezla ČR do Finska zboží v hodnotě 34,5 milionu korun, přičemž dovoz z Finska činil 70,5 milionu korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down