08.05.2007 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Firma Pioneer přispěla na obnovu Mendelovy genetické zahrady

Finanční dar ve výši pět tisíc amerických dolarů předala firma Pioneer Hi-Bred International, Inc. prostřednictvím své české pobočky Mendelovu muzeu za účelem obnovy Mendelovy genetické zahrady v Brně. Agroweb o tom informoval Radek Vogel manažer Mendelova muzea.

“Spolupráce mezi firmami a institucemi jako Mendelovo muzeum je klíčovým krokem k rozvoji pochopení, jak důležitou roli hraje věda pro produkci bezpečných a nutričně hodnotných potravin a pro udržitelnou produkci potravin,” řekl Jan Hitzger, obchodní manažer Pioneer ČR. “Jsme potěšeni, že se můžeme podílet na tomto projektu Mendelova muzea a věříme, že obnovená Mendelova zahrada bude dalším katalyzátorem stimulace zájmu o Mendelovo dílo, jeho vztah k modernímu šlechtění a roli biotechnologií v moderním zemědělství ,” dodal.
Firma Pioneer Hi-Bred International, Inc. svými finančními dary dlouhodobě podporuje iniciativu zachování a širšího porozumění Mendelovu dílu ve vztahu k modernímu šlechtění rostlin a genetickým objevům. Podobnou částkou již přispěla v roce 2003.
Masarykova univerzita převzala počátkem letošního roku Mendelovo muzeum s cílem uchovávat a rozvíjet odkaz vědce světového významu, zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela. Partnerství s firmou Pioneer přispěje k dalšímu rozvoji muzea, které slouží k propagaci významu Mendelova vědeckého výzkumu pro vývoj nových odrůd rostlin a v neposlední řadě také k propagaci města Brna jakožto biotech-centra v srdci Evropy. „Tento významný dar od firmy Pioneer nám rozhodně pomůže přitáhnout zájem veřejnosti k Mendelovu muzeu a jeho misi,” řekl Vogel.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down