Firma plánuje na Blanensku výstavbu dvou hal pro výkrm brojlerů

Firma Rabbit Trhový Štěpánov plánuje na farmě pro živočišnou výrobu u Šebetova na Blanensku výstavbu dvou hal pro výkrm brojlerů o celkové kapacitě 82 000 kusů. Budou stát na místě nevyužívaných hal. V severní části podniku zůstává zachovaný chov jalovic a především prasat, vyplývá z dokumentu na informačním portálu EIA.

Jde o další investorský záměr zemědělských a potravinářských podniků na jižní Moravě ke zvětšení kapacity chovu drůbeže, v níž Česko není zcela soběstačné. Haly v Šebetově budou stát v jihozápadním cípu areálu, mají se začít stavět letos na podzim a hotové mají být za rok. Jelikož jeden výkrmový turnus trvá 46 dnů, celková roční produkční kapacita chovu bude 550.000 kusů. Kuřata jdou na porážku ve chvíli, kdy dosáhnou hmotnosti zhruba 1,9 kilogramu. Podnik, který patří k největším zpracovatelům drůbežího masa v Česku má drůbeží jatka v Jevíčku, proto usiluje o zvýšení kapacity chovů v blízkém okolí. Na svém webu uvádí, že ročně vyprodukuje 12 milionů kuřat. V šebetovském areálu firma stále využívá severní část, chová tam 200 jalovic, ale další haly slouží především chovu prasat. Je zde porodna, odchov selat a samotný výkrm jatečních prasat s kapacitou 5500 prasat. V posledních měsících oznámily další záměr na jižní Moravě skupina Rhea Holding u Uherčic na Znojemsku a Vodňanské kuře v Rohatci na Hodonínsku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down