Firmě Coca-Cola HBC ČR loni zisk stoupl, tržby klesly

Společnosti Coca-Cola HBC ČR v loňském roce podle auditovaných výsledků vzrostl čistý zisk meziročně o víc než třetinu ze 242 milionů korun v roce 2013 na 331 milionů korun. Tržby firmě loni meziročně klesly z 5,9 miliardy na 5,5 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, která je autorizovaným výrobcem a distributorem nápojů společnosti Coca-Cola.

Během roku 2008 společnost Coca-Cola HBC ČR dále rozšiřovala výrobní portfolio a celkem českým spotřebitelům nabídla komplexní sortiment více než 60 značkových nealkoholických nápojů, uvádí se ve výroční zprávě.

Vedle výroby, prodeje a distribuce nealkoholických nápojů je společnost v rámci skupiny Coca-Cola Hellenic Bottling Company významným exportérem obalů a obalových předlisků. Společnost loni na trh uvedla nové balení džusů Cappy, začala prodávat třešňový čaj Nestea a také její limonáda Fanta se začala vyrábět s malinovou příchutí.

Výrobci nealkoholických nápojů Kofola Holding, dalšímu významnému subjektu na tuzemském trhu s nealkem, loni klesly tržby o 209 milionů korun na 6,27 miliardy korun. Společnost vykázala zisk 914 milionů korun před započtením úroků, daní a odpisů.

Společnost PepsiCo zatím své hospodářské výsledky nezveřejnila, její představitelé však hovořili o růstu podílu na trhu.

Celosvětově klesl společnosti Coca-Cola ve třetím čtvrtletí letošního roku zisk o třetinu na 1,45 miliardy dolarů (zhruba 35 miliard korun).*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *