22.09.2008 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Firmou roku opět Pekárna Lično

Titul Potravinář a potravina roku 2008 v Královéhradeckém kraji opět získala Pekárna Lično z Lična na Rychnovsku. V soutěži, které se zúčastnilo 32 firem z regionu, rozhodují hlasy lidí. Cílem klání je propagace potravinářského odvětví hradeckého kraje, uvedli pořadatelé soutěže z hradeckého hejtmanství a krajské Agrární komory.

Pekárna Lično, která patří hradecké společnosti Beas, vyhrála i minulé dva ročníky soutěže. Letos lidé nejvíce ocenili její Ličenský chléb. "Jde o pšenično-žitný chléb vyráběný klasickou technologií bez potravinářských přísad," řekl ředitel firmy Beas Bedřich Syrovátko. Jeho podnik má 210 zaměstnanců a vyrábí na 300 druhů pekařských a cukrářských výrobků. Vedle pekárny v Ličně má ještě cukrářský provoz v Letohradu. Výrobky dodává zejména na Rychnovsko, Hradecko, Náchodsko, Orlickoústecko, Pardubicko a Jičínsko.
Pekárna Lično současně zvítězila i v kategorii mlýnských a pekárenských výrobků. V dalších kategoriích ocenění získaly společnosti Niva Dolní Přím za sýr niva, Zepo Bohuslavice za tlačenku, Hovorkovy trubičky za hořické trubičky, Včelí farma Rokytník za květový lesní med a Podorlická sodovkárna z Rychnova nad Kněžnou za jablečný mošt.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down