12.06.2000 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Firmu Jihočeská drůbež Vodňany ovládá Agropol Group

Minulý týden získal holding Agropol Group, a. s., 51procentní podíl v akciové společnosti Jihočeská drůbež Vodňany. Jak na dnešní tiskové konferenci v Praze uvedl Jiří Malúš, předseda představenstva a generální ředitel Agropol Group, jedním z cílů holdingu je vertikální integrace, kde dochází k propojení tří oblastí - nákupu a skladování obilí, výroby krmných směsí a výkrmu a zpracování drůbeže.

Holding Agropol Group, a. s., (dříve RB investiční, a. s.). nyní zahrnuje tři divize: Tradingovou společnost Agropol s pěti dceřinými společnostmi, druhá divize zastřešuje devět agrocenter, což jsou bývalé podniky ZZN (Cheb, Domažlice, Písek, Příbram, Kutná Hora, Hradec Králové, Tábor, Proagro Klatovy, zatím majoritní podíl drží holding v ZS Běstovice). Třetí je drůbežářská divize s firmou Jihočeská drůbež Vodňany.
Roční obrat holdingu převyšuje deset miliard korun. Na výrobě krmných směsí v ČR se Agropol Group podílí 21 procenty s roční výrobou 520 tisíc tun, na skladování obilí má s kapacitou 816 tisíc tun podíl 22 procent na českém trhu, nakupuje 22,5 procenta řepky z celkové tuzemské produkce. Podíl holdingu na tuzemském prodeji pesticidů je 12 procent z celkového prodeje. Získáním společnosti Jihočeská drůbež Vodňany se podílí 21 procenty na zpracování drůbeže v Česku.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down