08.10.2007 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flora Olomouc ukončila sezónu

Pěstitelé a zahrádkáři z celé republiky zaplnili v uplynulých dnech olomoucké Výstaviště Flora, na kterém se konala od čtvrtka do dnešního podvečera podzimní expozice ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc. Branami areálu, který současně hostil zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima, prošlo na 25 tisíc lidí.

Zájemci si mohli prohlédnout výstavu exotického koření, přehlídku chryzantém či obilovinu amarant, která patří mezi nejstarší rostliny pěstované pro lidskou výživu. Využívali ji už staří Aztékové, Inkové a Mayové.
Na své si na výstavišti přišli také milovníci dobrého jídla a pití díky festivalu gastronomie a nápojů Olima. Zájemci mohli ochutnat například výrobky regionálních potravinářských firem, které Agrární komora Olomouckého kraje ocenila titulem výrobek Olomouckého kraje.
Součástí festivalu Olima byl čtvrtý ročník soutěže o nejlepší ovocný destilát Flora košt, ve kterém se letos sešlo 187 vzorků pálenek. Titul absolutního šampiona klání odborná porota udělila padesátiprocentní vínovici z produkce palírny Radlík z obce Jílové u Prahy.
Podzimní Flory, zahradnických trhů a festivalu gastronomie a nápojů Olima se zúčastnilo na 460 vystavovatelů a prodejců. Akce uzavřely letošní zahradnickou sezonu výstaviště. Novou zahájí příští rok v dubnu jarní etapa mezinárodní květinové výstavy Flora.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down