Floria bude hostit jarní zahrádkářkou výstavu

Kroměřížské výstaviště Floria bude od 1. do 9. května hostit jarní etapu letošního 39. ročníku stejnojmenných zahrádkářských výstav. Bude lákat na květinovou expozici nazvanou Májová výstava, lidé si tradičně budou moci koupit rostliny od skalniček až po vzrostlé stromy. Uvedla to mluvčí výstaviště Adéla Nováková.

Vystavovatelé z celé země představí široký sortiment zahradních rostlin okrasných a užitkových a také poradí, jak je pěstovat. Chybět tradičně nebudou zeleninové přísady, různé druhy skalniček, trvalek a bylin, které doplní okrasné dřeviny i ovocné stromky osvědčených i nových odrůd. Prodejci budou nabízet také chovatelské a zahradnické potřeby, zahradní keramiku, skleníky, pergoly a zahradní nábytek. Hlavní květinová expozice Májová výstava nabídne v pavilonu A tisíce kusů narcisů, tulipánů, hyacintů, muškátů či petúnií. "Zamilovanou atmosféru doplní kromě veršů Máchova Máje také aranže řezaných květin od lilií přes kaly až po anturie či amarylisy," uvedla Nováková. Dodala, že tím romantické téma na jarní Florii nekončí.
"Na výstavě svatebních šatů budou moci načerpat inspiraci budoucí nevěsty, floristé budou mít zase možnost zúčastnit se soutěže o nejkrásnější svatební vazbu," doplnila manažerka výstavy Miroslava Ševčíková. Výstaviště chystá i bohatý doprovodný program.
Výstaviště Floria, pojmenované po tradičních pěstitelských přehlídkách dříve konaných ve Věžkách na Kroměřížsku, hostilo jako první podzimní verzi těchto výstav v roce 2012. Letos na jarní etapu naváže letní, která se koná 27. až 30. srpna, a podzimní pořádaná 8. až 11. října. Kromě toho výstaviště chystá program na Vánoce a prodejní výstavy drobného zvířectva a okrasného ptactva. Sezónu zahájila výstava věnovaná myslivosti, rybářství a včelařství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down