27.07.2000 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fond asi sníží parametry

Vzhledem k průběhu počasí a k dosavadnímu vývoji kvalitativních ukazatelů pšenice zvažuje Rada Státního fondu tržní regulace v zemědělství (SFTR) o zmírnění podmínek nákupu u jednoho z ukazatelů jakosti – u výše pádového čísla. Pokud se bude pádové číslo pohybovat u rozhodujícího množství sklizené pšenice v rozmezí 200 až 220, bude se rada 4. srpna zabývat případným zmírněním tohoto ukazatele pro intervenční nákup potravinářské pšenice. Týdeník Zemědělec o tom informoval tiskový mluvčí MZe Pavel Kovář. Rada SFTR vzala také minulý týden na vědomí informaci o stavu zajištění intervenčního nákupu pšenice z letošní sklizně a pověřila ředitele fondu vypsat nové výběrové řízení na další skladovatele této komodity. Na pokrytí letošního neomezeného intervenčního nákupu pšenice uzavřel SFTR s Komerční bankou smlouvu, jejíž úvěrový rámec činí 4,5 miliardy korun.

Rada také přijala návrh metodiky použití 130 milionů korun z rozpočtu Pozemkového fondu určených na řešení zásob mléčného tuku v roce 2000. v souvislosti s tím uložila řediteli fondu vypsat výběrové řízení na mimořádný vývoz 3975,5 tun másla s termínem exportu do 31. 12. letošního roku.
Vzhledem k průběhu schvalovacího procesu zákona o Státním zemědělském intervenčním fondu (SZIF) stanovila rada harmonogram prací SZIF a vzala na vědomí návrh rozpočtu SFTR, respektive SZIF, na rok 2001 ve výši 4,2 miliardy korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down