06.10.2000 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fond bude peníze po Jihočeských mlékárnách vymáhat soudně

Rada Státního fondu tržní regulace na včerejším odpoledním jednání rozhodla o podání žaloby na Jihočeské mlékárny. Soudní cestou bude fond vymáhat vrácení finančních prostředků, které zmíněná společnost podle Nejvyššího kontrolního úřadu čerpala neoprávněně. Rada fondu, jak sdělil její člen Jan Záhorka, zároveň zrušila pozastavení plateb s tím, že veškeré finanční prostředky směrované ze Státního zemědělského intervenčního fondu Jihočeským mlékárnám se přednostně použijí k zápočtu na vratku neoprávněně čerpaných prostředků.

„Dále Rada rozhodla o svolání zástupců dodavatelů mléka do Jihočeských mlékáren a pozvání členů představenstva a dozorčí rady této mlékárny na schůzku s určenými členy Rady. Smyslem schůzky je vysvětlit postup SZIF,“ informoval Záhorka s tím, že schůzku svolá předseda Rady (ministr zemědělství Jan Fencl) a za Radu se zúčastní jeho první náměstek Antonín Kalina, pan Štrauch ze Správy státních hmotných rezerv, ředitel SZIF Jan Höck a tajemník AK Jan Záhorka.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down