28.08.2002 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fond by měl uvolnit prostředky na obnovu zemědělství

Dnes by měla vláda schvalovat novelu zákona, který umožní použít prostředky Pozemkového fondu na obnovu zemědělství po záplavách. Fond by měl do konce letošního roku uvolnit pro tento účel celkem 500 miliónů korun. Uvedl to mluvčí ministerstva zemědělství Martin Severa s tím, že kabinet by měl změnit také rozpočet fondu.

Kromě 500 miliónů Kč, které by z fondu na obnovu zemědělství mělo získat ministerstvo, by fond měl mít nižší příjmy o dalších zhruba 410 miliónů korun. Důvodem jsou odložené splátky vodou postiženého privatizovaného majetku a úlevy na nájemném.
Další peníze na odstraňování škod v zemědělství by tak měly poskytnout podle Severy státní podniky, nad kterými má ministerstvo zemědělství garance, jako jsou například Lesy ČR a Budvar.
Způsob využití prostředků bude znám až po 8. září, kdy bude již jasná metodika odškodňování. Podle Severy je také předčasné zatím mluvit o tom, zda na odškodnění zemědělců postižených povodněmi bude možné využít prostředky evropského fondu Sapard či jiné peníze z EU.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down