Fond dnes začal vydávat rozhodnutí na podporu ekologického zemědělství

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) dnes začal vydávat rozhodnutí na podporu ekologického zemědělství v rámci Programu rozvoje venkova 2014–2020. Zároveň SZIF vydává rozhodnutí na dotační titul na podporu chovu dvou živočišných komodit, a to bahnic a koz. Informovala o tom tisková mluvčí fondu Vladimíra Nováková s tím, že na ekologické zemědělství by mělo být vyplaceno přibližně 1,3 miliardy korun a na bahnice a kozy bylo vyčleněno přes 76 milionů korun.

Cílem opatření Ekologické zemědělství, které spadá do Programu rozvoje venkova, je podporovat systémy hospodaření šetrné k životnímu prostředí – posílit prevenci degradace půdy, zachovat a obnovit cenná stanoviště na zemědělské půdě z hlediska druhové různorodosti a zvýšit ekologickou stabilitu a estetickou hodnotu krajiny. „Opatření je směrováno pouze pro ekofarmy, které nehospodaří souběžně v režimu konvenční produkce na zemědělské půdě v případě kultur, které jsou způsobilé pro dotaci na ekologické zemědělství. O tuto dotaci zažádalo celkem 3861 zemědělců,“ uvedla Nováková.

Cílem dalšího dotačního opatření, které patří do dobrovolných podpor vázaných na produkci (VCS), je podpora chovu bahnic, popřípadě chovu koz pasených na travních porostech evidovaných na žadatele v LPIS v období nejméně od 15. května do 11. září 2016. O podporu na chov bahnic a koz zažádalo v rámci Jednotné žádosti 2016 celkem 2856 zemědělců.

Pro výplatu této podpory je nezbytné, aby rozhodnutí nabylo právní moci. Doporučujeme žadatelům, aby pro urychlení výplat využili možnosti vzdání se práva na odvolání. Díky tomuto kroku platbu uspíší,“ připomněla Nováková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down