15.03.2022 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fond rozdělí podporu ovocnářům

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) podpoří ovocnáře 92 miliony korun. Podpora bude rozdělena podle míry pracnosti pěstování ovoce. Z celkového balíku získá 26 milionů korun 320 pěstitelů ovoce s vysokou pracností a 66 milionů dostane 310 pěstitelů ovoce s velmi vysokou pracností. Uvedl to SZIF. Podpora bude vyplacena přímými platbami. Zemědělci o ni mohli loni zažádat prostřednictvím tzv. jednotné žádosti. 

"Mezi ovocné stromy a keře s vysokou pracností patří slivoň švestka, broskvoň, višeň, rybíz černý a červený, maliník či jahodník. Produkci těchto ovocných druhů chceme podpořit samostatným dotačním titulem," sdělil ředitel odboru přímých plateb a environmentálních podpor SZIF Josef Miškovský. Za ovocné druhy s velmi vysokou pracností pěstování jsou považovány jabloně, hrušně, meruňky a třešně. Minimální výměra pro podporu obou skupin ovocných druhů činí nejméně jeden hektar. "S produkcí zmíněných ovocných druhů souvisí také revitalizace a postupná obnova sadů založených před rokem 1995 a zvýšení minimálního počtu životaschopných jedinců ovocného druhu na hektar," dodal Miškovský.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down