15.02.2012 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fond se zaměří na restituce

Pozemkovému fondu ČR zbývá do konce roku vyřešit téměř šest procent restitucí. V současnosti je rozpracovaných kolem deseti tisíc restitucí, ale téměř 39 tisíc restituentů s fondem nekomunikuje. Proto je fond ještě v prvním čtvrtletí letošního roku osloví v připravované informační kampani. Uvedl to na dnešní tiskové konferenci v Praze ředitel Pozemkového fondu ČR Radim Zika. Od roku 1992 fond vypořádal restituční nároky za více než 18 miliard takzvaných restitučních korun.

Připomněl, že další z priorit je dokončení transformace. Jejím cílem je zjednodušit strukturu fondu, snížit počet zaměstnanců a připravit Pozemkový fond ČR na sloučení s Ústředním pozemkovým úřadem. Již se snížil počet územních pracovišť z původních 74 na dnešních 14 krajských a 18 odloučených pracovišť. S průběhem transformačního procesu se snižuje také počet zaměstnanců. Od roku 2009 jejich počet klesl z 895 na současných 803. Do Státního pozemkového úřadu by od začátku roku 2013 mělo přejít 695 lidí.
Ministr zemědělství Petr Bendl koncem ledna sestavil šestičlenný tým, který má dohlížet na transformaci a ukončení činnosti Pozemkvého fondu ČR. Kromě Ziky a jeho prvního náměstka Petra Šťovíčka jsou členy pracovní komise čtyři zástupci ministerstva zemědělství. V pracovní skupině tak budou zasedat Bendlovi náměstci Roman Boček a Tomáš Šimčík, vrchní ředitel Ústředního pozemkového úřadu Jaroslav Vítek a Jan Ludvík, který je vrchním ředitelem správní sekce ministerstva zemědělství.
Bendl má do konce března vládě předložit časový harmonogram ukončení činnosti fondu. Do konce října má ministr zajistit vytvoření detailního popisu zbytkových agend fondu včetně seznamu majetku. 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down