Fond stanovil sazby finanční podpory pojištění pro rok 2023

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a. s. (PGRLF), pro tento rok stanovil výši podpory v rámci jednotlivých programů mezi 40 % až 52 % uhrazeného pojistného. Finanční podpora pojištění je poskytována s cílem zpřístupnit pojistnou ochranu podnikatelům v zemědělství a lesnictví. Podpora je poskytována ve formě úhrady části pojistného, a to v rámci jednotlivých programů podpor, uvedl fond v tiskové zprávě.

Výše podpory v rámci jednotlivých programů se pohybuje mezi 40 až 52 procenty uhrazeného pojistného.

Podpora pojištění je významná a vyhledávaná součást programů PGRLF, a.s., do kterých se hlásí zemědělci či lesníci, kteří investovali do pojištění jakožto do jednoho z nástrojů snížení rizik svého podnikání. V letošním roce byla stanovena maximální možná výše podpory u pojištění hospodářských zvířat, pojištění lesních porostů a pojištění lesních školek, a to ve výši 50 %. Výše podpory u speciálních plodin činí 52 %, u ostatních plodin byla stanovena sazba 40 % z celkové výše pojistného,“ řekl předseda představenstva PGRLF, a. s., Josef Kučera.

Příjem žádostí do dalšího kola spustí PGRLF od 1. ledna 2024 do 31. října 2024, u programu Pojištění produkce lesních školek v období 1. srpna 2024 do 1. listopadu 2024. Informace o dalších programech podpor společnosti PGRLF, a. s. naleznete na webových stránkách www.pgrlf.cz.

*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down