22.11.2022 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fond stanovil sazby podpory pojištění

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a. s., (PGRLF) pro tento rok stanovil výši podpory v rámci jednotlivých programů mezi 46 procenty až 58 procenty uhrazeného pojistného. Uvedla to tisková mluvčí PGRLF Barbora Šenfeldová.

Upřesnila, že výše podpory u jednotlivých programů činí 46 procent uhrazeného pojistného v rámci programu pojištění ostatních plodin, 58 procent v rámci programu pojištění speciálních plodin a 50 procent v rámci programů pojištění hospodářských zvířat, pojištění produkce lesních školek a pojištění lesních porostů. „Stanovení sazby podpor je nedílnou součástí poskytování finanční podpory pojištění v rámci programů PGRLF, které jsou určeny zemědělcům a lesníkům, kteří investují do pojištění jakožto do jednoho z nástrojů snížení rizik svého podnikání. Finanční podpora pojištění je poskytována těmto podnikatelům s cílem zpřístupnit pojistnou ochranu, a to ve formě úhrady části pojistného,“ doplnila Šenfeldová s tím, že více informací o programech podpor společnosti PGRLF naleznou žadatelé na webových stránkách www.pgrlf.cz.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down