Fond stanovil sazby pro programy na podporu lesnictví, zpracování produkce a nákupu půdy

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a. s., (PGRLF) stanovil základní sazby podpor pro programy na podporu lesnictví, zpracování zemědělské produkce a nákupu zemědělské půdy za čtvrté čtvrtletí roku 2022.  Sazby se týkají přijatých žádostí v období od 1. října do 31. prosince 2022. Konkrétně se jedná o programy Lesní hospodář, Zpracovatel dřeva, Zpracovatel a Podpora nákupu půdy, jejichž výše podpory v rámci jednotlivých programů činí 3,5 % p.a.  Informovala o tom mluvčí PGRLF Barbora Šenfeldová.

„Jsem rád, že u programů podporující lesnictví, zpracování zemědělské produkce a nákup půdy se nám podařilo udržet sazby podpor na 3,5 % p.a., což je dokladem toho, že navzdory vnějším ekonomickým vlivům je PGRLF, a. s., stabilním partnerem, o kterého se mohou čeští zemědělští podnikatelé kdykoliv opřít,“ řekl předseda představenstva PGRLF Josef Kučera. "Veškeré informace o jednotlivých programech podpor a jejich sazbách jsou k dispozici na webových stránkách společnosti PGRLF, a. s., na www.pgrlf.cz," dodala Šenfeldová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down