Fond vydává rozhodnutí k dalším podporám vázaným na produkci

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vydává rozhodnutí k dalším dobrovolným podporám vázaným na produkci (VCS). Mezi 2444 zájemců, kteří vloni požádali o podporu na chov koz nebo bahnic, Fond rozdělí přes 73 milionů korun. K dotaci na produkci brambor pro výrobu škrobu se v uplynulém roce sešlo 277 žádostí. Pěstitelé získají téměř 79 milionů korun. Informovalo o tom tiskové oddělení SZIF. 

„Zmíněným opatřením podporujeme chov bahnic, případně chov koz pasených na travních porostech nebo na travních porostech na orné půdě, které jsou současně evidovány na žadatele o podporu v systému LPIS. A to v období nejméně od 15. května do 11. září 2021,“ uvedl k záměru opatření Josef Miškovský, ředitel Odboru přímých plateb a environmentálních podpor. Brambory pro výrobu škrobu patří mezi tzv. citlivé komodity, v rámci zvláštního systému pěstování s ohledem na udržení a zlepšování životního prostředí. „Finanční podpora této komodity má pěstitele přimět k její vyšší produkci,“ dodává Josef Miškovský a připomíná, že „obě dotační opatření se realizují formou tzv. Přímých plateb. Žádost o podporu podává chovatel nebo pěstitel prostřednictvím Jednotné žádosti.“ Sazba pro chov bahnic a koz byla stanovena na 4 204,17 na velkou dobytčí jednotku (VDJ). V případě brambor pro výrobu škrobu činí 14 198,88 na ha. Pro urychlení výplat se žadatelé mohou vzdát práva na odvolání. Mohou tak učinit přes Portál farmáře v části Ostatní podání. Případně lze využít formulář Prohlášení o vzdání se práva na odvolání, který je na webových stránkách www.szif.cz/cs/jednotna-zadost v sekci Ke stažení ve složce Jednotná žádost.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down