22.10.2007 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fond začal vyplácet peníze na LFA

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) dnes odeslal první peníze na účty žadatelů o poskytnutí dotace na hospodaření v méně příznivých oblastech (LFA). Až 2,8 mld. Kč tak bude vyplaceno více než 10 tisícům farmářů. Agrowebu to sdělil Vilém Frček z tiskového oddělení fondu.

Tyto finanční prostředky jsou vypláceny v rámci Bruselem schváleného Programu rozvoje venkova 2007 až 2013. Rezort zemědělství je tak prvním, kterému se daří čerpat finanční prostředky ze zdrojů EU již letos.
Podpora pro LFA, na kterou SZIF přijímal žádosti v květnu tohoto roku, slouží jako kompenzace zemědělcům, kteří hospodaří v daném typu méně příznivé oblasti. SZIF obdržel 10 332 žádostí o dotaci na celkem 761 270 ha půdy a následně žadatelům vyplatí maximálně 2 794 mil. Kč. Výše vyrovnávacího příspěvku je přepočítávána na hektar travního porostu dle daného typu LFA. Dotace je hrazena ze 20% z národních a 80% z evropských zdrojů.
Podpora LFA nově spadá do Programu rozvoje venkova, Osy II, Opatření II.1. zaměřená na udržitelné využívání zemědělské půdy, Podopatření II.1.1. Platby za přírodní znevýhodnění poskytované v horských oblastech a platby poskytované v jiných znevýhodněných oblastech (LFA).

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down