22.05.2002 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fotbalisté v Koreji kulhat nesmějí

Kdo poletí ze Soulu, zřejmě přiletí na letiště v některé členské zemi EU, musí počítat s ochrannými opatřeními tamější veterinární služby proti zavlečení slintavky a kulhavky, která byla v uplynulých dnech v Korejské republice zjištěna.

Znamená to, že cestující budou muset projít dezinfekcí, jak to bylo nedávno povinné u nás pro cestující z Británie, a bude u nich kontrolováno, zda si nevezou nějaké potraviny.
Do ČR žádné přímé letecké spoje nejsou zavedeny, pakliže by takový let byl uskutečněn, budou pro cestující platit stejné podmínky, jako na letištích v EU.
Státní veterinární správa ČR dnešním dnem přijala ochranná opatření, aby se k nám nedostala slintavka a kulhavka, nebezpečná nákaza sudokopytníků. V současné době se žádné hovězí maso ani maso z jakýchkoli jiných sudokopytníků nedováží, nedováží se ani živá zvířata. Do budoucna je to pak až do odvolání zakázáno.
Lze jen vyslovit politování korejským kolegům, kterým v souvislosti s mistrovstvím světa v kopané přibude spousta práce

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down